Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Trajanov: Të prolongohet procesi i regjistrimit

Shkup, 27 mars – Kreu i Lidhjes Demokratike nga koalicioni qeverisës, Pavle Trajanov kërkon shtyrjen e procesit të regjistrimit për shkak të gjendjes aktuale me pandeminë Covid-19, transmeton Alsat. Trajanov kërkon që gjatë kësaj periudhe të gjithë regjistruesit të vaksinohen kundër virusit korona.

“Regjistrimi duhet të shtyhet për të paktën deri në qershor ose për një kohë të pacaktuar. Të sigurohet konsensus politik për kohën e mbajtjes ndërsa gjatë kësaj kohe të vaksinohen regjistruesit. Prandaj, ne propozojmë që Qeveria të bëjë një analizë të situatës dhe të marrë një vendim për shtyrjen e regjistrimit dhe t’i propozojmë Kuvendit të miratojë një ligj për ta shtyrë regjistrimin”, tha mes tjerash në konferencën e sotme për shtyp Pavle Trajnova nga LD.

Postime të ngjashme

Pozicioni bullgar ndaj Maqedonisë së Veriut mbetet i pandryshuar, Sofja është e hapur për dialog

Dafina Vidishiqi

Carovska: Nëse nuk investoni në arsim, keni harruar të investoni në të ardhmen

Dafina Vidishiqi

Maqedonia e Veriut përballet me mungesë të vaksinave

Dafina Vidishiqi

BFI: As këtë vit nuk mund të kryhet haxhi

Dafina Vidishiqi

Destani: Roli dhe kontributi i diasporës shqiptare ka qenë dhe vazhdon të jetë i jashtëzakonshëm

Dafina Vidishiqi

MSHIA Maqedoni: Dokumentet e Draft-planit aksional të Strategjisë Nacional janë vendosur në ENER

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...