Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Trajneri i Las Palmas, Mel: Real Madridit ia propozova Pedrin, por Barcelona ishte më e guximshme

Trajneri i skuadrës spanjolle Las Palmas, Pepe Mel ka thënë se drejtorët e Barcelonës meritojnë merita për suksesin e Pedrit, pasi besuan në aftësitë e tij.

17-vjeçari shënoi gol në fitoren e kësaj jave në Ligën e Kampionëve ndaj Ferencvaros.

Mel punoi me Pedrin në Las Palmas dhe pranon se ai e informoi Real Madridin në lidhje me talentin që po vinte përmes sistemit të tyre.

“Ai është një talent natyror. Ai bëri debutimin e tij me mua kur ishte vetëm 16 vjeç në Segunda Division, nëse e lini të argëtohet, ai do të rritet gjithnjë e më shumë i rrethuar nga ajo kast yjesh. Jam i sigurt se ai do të rritet më shumë”, ka thënë fillimisht Mel për El Transistor.

“Një vit më parë ishte 70 vjetori i UD Las Palmas, dhe Real Madridi, i cili është një klub i shkëlqyeshëm, dërgoi njerëz këtu dhe ne ishim në atë moment, një klub që kishte nevojë për para”.

“Ky fëmijë do të shënojë një epokë në 10 vitet e ardhshme në futbollin evropian, dhe unë u thashë atyre që ta shikonin, por unë nuk mora vendime për askënd, vetëm u ndjeva i detyruar ta thosha për djaloshin dhe për vetë UD Las Palmas sepse ne kishim nevojë për para”.

“Më e guximshme ishte Barça dhe ata janë ata që do ta shijojnë atë”, përfundoi trajneri i klubit spanjoll.

Postime të ngjashme

Martohen dy gjyqtarët e famshëm, Howard Webb dhe Bibiana Steinhaus

Z H

Edhe pse pa faj, Ibrahimoviç shpëton vetëm me 1 ndeshje mos lojë

Z H

Ramos rezulton pozitiv ndaj Covid

Z H

NBA/ Curry parakalon legjendën Chamberlain, bien Lakers

Z H

Man Utd dhe Juventus konsiderojnë shkëmbimin Pogba – Ronaldo

Z H

Mbrojtësi i Bajernit beson në përmbysje të rezultatit në Paris

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...