Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Trajneri Koeman flet pas fitores ndaj Sociedad mbrëmë

Zhurnal Ads

Riqui Puig dhe doli vullnetarisht për të marrë penalltinë e pestë të Barcelonës në fitoren e tyre ndaj Real Sociedad të mërkurën në mbrëmje, për kënaqësinë e trajnerit Ronald Koeman.I riu shënoi goditjen vendëse për t’i dhënë katalanasve një fitore 3-2 për të rezervuar vendin e tyre në finalen e Supercopa de Espana, me lojën që kishte përfunduar 1-1 pas 120 minutash.“Unë kisha katër emra në fletën time,” tha Ronald Koeman pas ndeshjes, përcjell GazetaBlic.

“Unë pyeta se kush donte të merrte të pestën dhe Riqui tha ‘do ta bëj’.“Ai bëri shumë mirë”.Frenkie de Jong hapi rezultatin natën me një gol tjetër, duke përmbushur dëshirat e Koeman për ta parë atë më të përfshirë në të tretën e fundit.

“Unë kam thënë shumë që mesfushorët duhet të arrijnë në hapësirë,” shtoi Koeman. “Ai është në rrugën e duhur”.Për Lionel Messin, Koeman nuk e di se në çfarë gjendje është kapiteni i tij, ai është i lumtur me atë që pa nga skuadra e tij pas një çerek të parë të parë të orës.“Ishte një lojë e shkëlqyeshme dhe të dy luajtëm me intensitet,” tha Koeman.“Të gjithë kishin shanse dhe ne dolëm kundër një ekipi të shkëlqyeshëm.“Ne kaluam në penallti, por vuajtëm në fillim me shtypjen e tyre të lartë.“Pas 15 ose 20 minutash ishim në rregull”.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Bayerni zyrtarisht mohon interesimin për Dybalan

E.E.

Pirlo: S’ishte Juventusi më i mirë, ishim të ndrojtur. Pioli? Po korr sukseset e punës!

Z H

Sonte një derbi në Serie A – luhet Lazio – Roma

Z H

Ademi: Në Shkup jemi vetëm për fitore – lojtarët luajnë për flamurin dhe stemën

admin

Fatih Terim nuk heq dorë, e do ende Xherdan Shaqirin te Galatasaray

E.E.

Messi do të pensionohet në Barcelonë – sipas Stoichkov

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...