Trajtimi bashkëkohor i kolesterolit të ritur në gjak

Nivelet e larta të triglicerideve dhe kolesterolit në gjak janë një shkak i zakonshëm i sëmundjeve kardiovaskulare dhe ndryshimeve aterosklerotike.

 

Nëse është e nevojshme, mjeku juaj do të përshkruajë ilaçe për të zvogëluar yndyrën e shtuar në gjak. Efektet e vërteta të trajtimit vijnë edhe me futjen e një stili jetese të shëndetshëm, stërvitje të rregullt dhe ndryshime në dietë.

Shkaqet më të zakonshme të yndyrnave të larta në gjak janë: trashëgimia, obeziteti, pasiviteti fizik, stresi, çrregullimet e të ngrënit.

Trajtimi modern për nivele të larta të triglicerideve dhe kolesterolit janë shtesa dietike që trajtojnë natyrshëm këtë çrregullim.

Kapsulat Hartikol përmbajnë monakolin K nga orizi i kuq dhe ekstrakti i gjetheve të artiçokës që ndihmojnë në ruajtjen e niveleve normale të kolesterolit dhe triglicerideve në gjak

Efekti i dobishëm arrihet me marrjen ditore të 10 mg monakolinë K e cila është një pjesë integrale e ekstraktit të orizit të kuq të thartuar.

Si duhet të merren siç duhet kapsulat Hartikol?

1 kapsulë në ditë me gjysmë gotë lëng, pas vaktit të fundit.

Shtojcat dietike nuk duhet të përdoren si zëvendësim i një diete të larmishme dhe të ekuilibruar. Është e rëndësishme t’i përmbaheni një diete të ekuilibruar dhe të larmishme dhe një stili jetese të shëndetshëm.

Pharmacy DNA ANNY PHARM ju këshillon : Mos harroni se ilaçi është ekskluzivisht në duart tuaja. Bëhuni pjesëmarrës aktivë në parandalimin e shëndetit tuaj. Rekomandimi ynë është Hartikol – Pharmacy DNA Annie Farm (annifarm.com.mk)

Për rezultate më të mira, mos konsumoni pije alkoolike gjatë përdorimit ose pas marrjes së kapsulave Hartikol

Related posts

Fara pjepri për rigjenerimin e veshkave; Kura që ju duhet

D V

Ngrënia e bananeve para se të piqen vjen me përfitime befasuese për sheqerin në gjak dhe shëndetin e zorrëve

D V

Efekti i masturbimit në shëndet: efektet anësore dhe përfitimet

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More