Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

“Transformohet Bregu i Lumit”/ Ahmetaj: Do jetë si një qytet më vete, do akomodohen 11 mijë familje

Zhurnal Ads

Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj tha se “Zona e 5 Majit, e stigmatizuar dikur si bregu i lumit do kujtohet si një simbol i ndryshimit të madh”.

“Do jetë një nga lagjet më moderne që do ketë kryeqyteti, e jo vetëm. Kjo është shumë më shumë se një lagje, e konceptuar si një qytet më vete ku do akomodohen 11 mijë familje. S’do jetë një koncept i një lagje të lënë pas dore në periferi të Tiranës por do jetë një nga 4-5 qendrat e reja të qytetit”, theksoi Ahmetaj.

Sipas ministrit të Rindërtimit, në këtë kantier do angazhohen mbi 1600 të punësuar.

Ahmetaj bëri me dije gjithashtu se në këtë zonë do të jetë ndërtesa e përbashkët e Tatim-Doganave dhe një gjimnaz i ri.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Kush është fshati shqiptar ‘i paprekur’ nga Covid-19

T E

Edi Rama poston një video emocionale të një ish ushtari të UÇK-së

S.B.

Kryemadhi vizitë në Kryegjyshatën Bektashiane për Ditën e Hashures: Sot më shumë se kurrë kemi nevojë për ngadhënjimin e të mirës mbi të keqen

admin

Hajdari akuza Ramës për Listat e Hapura: Mashtrim i madh…

admin

Mbytet në pus i moshuari në Korçë

T E

Asnjë lajm prej 10 ditësh, ende enigmë fati i biznesmenit italian i zhdukur në Shqipëri

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...