Agjencia Zhurnal.mk
Kronika Shqipëri

Transportonin refugjatë me furgon, arrestohen dy persona

Një tjetër rasti transportit të emigrantëve të paligjshëm është goditur nga Policia e Korçës gjatë aksionit të koduar “Perimetri”.

Në pranga kanë rënë dy persona, E.I. 29 vjeç dhe A.P. 24 vjeç. 29-vjeçari transportonte me furgon 18 emigrantë të paligjshëm, së bashku me 24-vjeçarin që ishte në rolin e shoqëruesit.

Ata ju kishin premtuar refugjatëve se do t’i ndihmonin për të kaluar kufirin drejt vendeve të Bashkimit Europian, kundrejt pagesës duke u marrë secilit nga 100 Euro.

Materialet i kaluan Prokurorisë për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve, kryer në bashkëpunim”.

Postime të ngjashme

Prokuroria kumton detaje për aksionin anti-drogë: Janë arrestuar 6 persona

R Zh

Rama: Ilir Meta kandidat zyrtar i LSI në Vlorë

Lea Muslija

Procedimi penal i kreut të LSI në Pukë, reagon Partia: Po bënin ushtrime zgjedhore, policia e politizuar

Lea Muslija

Ndahet nga jeta kreu i Shoqatës Patriotike ‘Çamëria’, babai i aktivistit të njohur

Lea Muslija

Presidenti Meta, letër institucioneve për zgjedhjet e 25 prillit: Të shmangen fenomenet negative

S.B.

Porti i Ri Turistik i Sarandës, Rama publikon videon: Deri në fund të mandatit të tretë një tjetër nivel turizmi

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...