Kronika Shqipëri

Transportonin refugjatë me furgon, arrestohen dy persona

Zhurnal Ads

Një tjetër rasti transportit të emigrantëve të paligjshëm është goditur nga Policia e Korçës gjatë aksionit të koduar “Perimetri”.

Në pranga kanë rënë dy persona, E.I. 29 vjeç dhe A.P. 24 vjeç. 29-vjeçari transportonte me furgon 18 emigrantë të paligjshëm, së bashku me 24-vjeçarin që ishte në rolin e shoqëruesit.

Ata ju kishin premtuar refugjatëve se do t’i ndihmonin për të kaluar kufirin drejt vendeve të Bashkimit Europian, kundrejt pagesës duke u marrë secilit nga 100 Euro.

Materialet i kaluan Prokurorisë për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve, kryer në bashkëpunim”.

Postime të ngjashme

Një fëmijë bie nga lartësia në Prizren, dërgohet në QKUK

admin

Votohet reforma zgjedhore/ 21 deputetë të opozitës së re bashkuan votat me PS

admin

“Pushtimi i Greqisë përmes Detit”/ Rama thotë publikisht zgjidhjen: Do ta trajtojmë në instancat ndërkombëtare, vendosim pikat mbi “i”

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...