Kronika Shqipëri

Transportonte 17 emigrantë, arrestohet 45-vjeçari nga Durrësi, i dënuar më parë për kanosje dhe armëmbajtje pa leje

Zhurnal Ads

Policia e Tiranës ka goditur një rast i veprimtarisë kriminale në fushën e dhënies ndihmë shtetasve të huaj, për kalim të paligjshëm të kufirit, kundrejt fitimit duke arrestuar një 45-vjeçar.

Në vijim të goditjeve të njëpasnjëshme të veprimtarisë kriminale në fushën e kontrabandimit të emigrantëve nga vendet e treta, drejt vendeve të BE-së, bazuar dhe në informacionet e marra në rrugë operative, specialistët e Seksionit për Trafiqet e Paligjshme në DVP Tiranë organizuan dhe finalizuan operacionin e koduar “Location”, në kuadër të të cilit u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit Sokol Ndreka, 45 vjeç, banues në Durrës, i dënuar më parë për veprat penale “Kanosja” dhe “Armëmbajtja pa leje”.

Shtetasi Sokol Ndreka, në bashkëpunim me persona të tjerë ende të paidentifikuar (dyshohen shtetas të huaj), dyshohet se kundrejt shpërblimit monetar, ka marrë në mjetin e tij privat, 17 emigrantë të paligjshëm, të cilëve iu kishte premtuar kalimin drejt vendeve të BE-së.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve”.

Postime të ngjashme

Komiteti i Ekspertëve: Ndalohet lëvizja 22:00 me 6:00 në të gjithë vendin nga e mërkura

XH,I

Platforma e re e PS-së/ Rama hedh online deputetët: I vlerësoni nga 1 deri në 5

admin

Fier/ Rrëzohet rrapi shekullor, dëmtohen 4 makina

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...