Kronika Shqipëri

Transportonte 8 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 40-vjeçari

Zhurnal Ads

Policia Korçë, në bashkëpunim me Policinë Kufitare, Sektorin e Policisë Rrugore dhe Komisariatin e Policisë Pogradec, në vijim të operacionit policor “Perimetri”, kanë goditur një tjetër rast të aktivitetit kriminal në fushën e dhënies ndihmë shtetasve të huaj, për kalim të paligjshëm të kufirit, kundrejt shpërblimit.

Një shtetas i cili transportonte 8 emigrantë të paligjshëm, u arrestua në flagrancë.

Ai është A. R., 40 vjeç, banues në Laprakë, Tiranë.

“Shtetasi i mësipërm u kap në lagjen nr. 3, Pogradec, nga punonjësit e Policisë Rrugore, duke transportuar me mjetin tip “Mazda”, në drejtim të Tiranës, 8 emigrantë të paligjshëm, të cilëve kundrejt fitimit, iu kishte premtuar kalimin drejt vendeve të BE-së.

Materialet i kaluan Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Pogradec, për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve””, njofton policia.

Postime të ngjashme

Basha: Rama të largohet, ka humbur kontrollin mbi pandeminë

S.B.

Tërmeti u prishi banesën, familja në Kombinat prej 1 viti në barakë: Asgjë nga shteti. Kemi frikë se nuk do na i bëjnë shtëpinë

admin

Tjetër vetëvrasje! 64-vjeçari në Patos i jep fund jetës duke u vetëvarur

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...