Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Trazirat në Old Trafford nuk i ndryshojnë mendjen Familjes Glazers

Tifozët e Manchester United janë duke kërkuar nga Familja Galzers që të shesin sa më parë klubin.

Tentimi për të krijuar Superligën Evropiane, acaroi jashtë mase përkrahësit e Djajve të Kuq, të cilët ishin të mllefosur edhe më parë për shkak të mungesës së trofeve.

Sipas asaj që raporton The Guardian, Familja Glazers nuk është e interesuar të shesin klubin dhe e vlerësojnë atë në shumë e shtatë miliardë euro.

Vlera reale e klubit sillet rreth tre miliardë euro, pasi vlera e tyre ka rënë në treg dhe ka të interesuar nga Arabia Suadite.

Protestat e organizuara të dielën e javës së kaluar bën që të anulohej takimi i United me Liverpoolin në Old Trafford.

Kështu, tifozët janë të vendosur që t’i largojnë pronarët dhe vetëm një gjë e madhe mund të shpëtojë Familjen Glazers.

Postime të ngjashme

Toni Kroos izolohet shkaku COVID-19, pati kontakt me një të infektuar

Z H

Moto GP: Garat në pistën e Sachsenring deri në vitin 2026

Z H

Calhanoglu shumë afër Juventusit

Z H

“We Are The People” nga Martin Garrix, Bono dhe The Edge është kënga zyrtare e “EURO 2020”

Z H

Barcelona ka marrëveshje me Depayn, por transferimi i holandezin në Camp Nou mund të dështoj

Z H

Chelsea po përgatitet për transferimet të ‘çmendura’ në verë

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...