Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë Kronika

Tre kosovarë arrestohen për terrorizëm, në Zvicër

Tre shtetas të Kosovës dhe një i Maqedonisë së Veriut janë arrestuar të premten në Zvicër nën dyshimin për terrorizëm, ka njoftuar Prokuroria Federale, raportojnë mediat zvicerane.

Sipas njoftimit, të arrestuar janë tre burra dhe një grua nga Ballkani, e që lidhen me vepra kriminale në dy muajt e fundit.

Ata akuzohen për “përkrahje apo pjesëmarrje në organizata kriminale”, teksa përmenden edhe grupet terroriste Al-Qaeda dhe Shteti Islamik.

Të katër të arrestuarit janë midis moshave 26 dhe 34-vjeçare. Një nga të arrestuarit ka dy shtetësi, zvicerane dhe kosovare.

Ata janë arrestuar në Kantonin e Fribourgut.

Postime të ngjashme

Haxhiu: Nesër finalizohet drafti i parë i koncept dokumentit për vetingun në sistemin e drejtësisë

Bekim Laçi

OAK: Të ketë menaxhim më të mirë të parasë dhe pronës publike

Bekim Laçi

Osmani kërkoi dorëheqjen e Dakës, ajo e refuzon

Bekim Laçi

Votimi i rezolutës së PDK-së u shty për seancë tjetër

Bekim Laçi

Nje ditë para takimit, vijnë deklarata kundërthënëse nga Prishtina dhe Beogradi

Bekim Laçi

188 shoferë të sanksionuar për parakalim të parregullt, 1/3 nga Tetova

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...