Kosovë

Tre pacientët e vdekur në 24 orët e fundit ishin Covid 19 negativ

Zhurnal Ads

IKSHPK-ja ka lëshuar një njoftim për media ku është sqaruar për komunikatën e sotshme. Nga ky institut kanë bërë të ditur se tre pacientët e vdekur në 24 orët e fundit ishin COVID-19 negativ.

“Instituti Kombëtar sqaron se brenda 24 orëve janë raportuar 3 raste të vdekjes të hospitalizuar në Klinikën Infektive dhe MIQ të QKUK dhe spitalin e Vushtrrisë me sëmundje shoqëruese dhe COVID pozitiv. Në momentin e vdekjes pacientët kanë qenë COVID negativ”, thuhet në njoftim.

IKSHP-ja sqaron se në raportin përfundimtar klinik diagnoza është gjendje pas COVID-19 dhe rezultatet laboratorike janë negative.

“Ministria e Shëndetësisë, QKUK dhe IKSHPK shprehin ngushëllimet më të sinqerta familjarëve me rastin e vdekjes së të afërmve të tyre”, thuhet nga ky institut.

Postime të ngjashme

Një i vdekur dhe 137 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

admin

Haxhi Shala flet pas shkarkimit të djalit të tij: Ka qenë hakmarrje politike ndaj meje

T E

Deputeti i AAK-së sulmon LDK-në: Do të shndërrohen në ministri të plaçkës

D XH
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...