Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Tre të lënduar pas rrokullisjes së një veture në autostradën “Arbën Xhaferi”

Tre persona kanë mbetur të lënduar pas një aksidenti në autostradën “Arbën Xhaferi”, ku një veturë e ka humbur kontrollin dhe është rrokullisur.

Saktësisht ngjarja ka ndodhur në rrugën Babush -Lipjan, rreth orës 20:40.

Kështu bëri të ditur për lajmi.net, Daut Hoxha, zëdhënës i Policisë së Kosovës.

“Ju njoftoj se sonte rreth orës 20:40 në autostraden “Arbën Xhaferi”, saktësisht në rrugën “Babush – Lipjan një veturë me targa vendore ka humbë kontrollin dhe është rrokullisur. Ndihmë mjekësore kanë kerkuar 3 persona të lenduar. Njesiti për menaxhim dhe kontroll të autostradës po merret me rastin”.

Hoxha bëri thirrje që të gjithë pjesëmarrësit në trafik e në veçanti shoferët që të kenë kujdes.

“Kërkojmë nga të gjithë pjesëmarrësit në trafik e në veçanti shoferët që të kenë kujdes të shtuar dhe shpejtësinë e lëvizjes ta përshtatin me kushtet në rrugë dhe kushtet atmosferike, për të shmangur rastet e tilla të rrezikimit të jetëve në trafik”.

“Policia po vazhdon me marrjen e masave rigoroze ndaj të gjithë atyre që shkelin rregullat që dalin nga ligji mbi trafikun rrugor”.

Postime të ngjashme

Gjendet një person i vdekur në Koçan

D V

Shkoi të lahej me familjen, humb jetën në lumin Buna 13 vjeçarja nga Shkodra

D V

Lezhë/ Shiste kanabis, në pranga 25-vjeçari

D V

Arrestohet ish-juristi i Hipotekës në Lushnje, falsifikoi dokumente dhe regjistronte prona në emër të disa personave (EMRI)

D V

Në Shkup janë shqiptuar 184 sanksione, 39 për ngasje të shpejtë

Z H

Pas mosmarrveshjes me gruan kishte rrëmbyer dy fëmijët e tij, pas 10 vitesh arrestohet në Prizren shqiptari më i kërkuar në Austri

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...