Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Tre të vdekur dhe 51 raste të reja me Kovid-19 në 24 orët e fundit në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Socialë të Shqipërisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit tre njerëz kanë humbur betejën me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit ndërsa janë shënuar 51 raste të reja.Gjatë 24 orë të fundit janë shëruar 834 pacientë, transmeton Klan Kosova.

Që nga fillimi i pandemisë në Shqipëri janë regjistruar 131 mijë e 327 raste me COVID-19, janë shëruar 112 mijë e 626 pacientë ndërsa 2 mijë e 402 njerëz kanë humbur jetën dhe vazhdojnë të mbesin edhe 16 mijë e 299 raste aktive.

Postime të ngjashme

Manastirliu: Mbi 600 mijë vaksinime të kryera, të cilat mbi 200 mijë me dy doza

S.B.

Basha mbledh sot Këshillin Kombëtar, përballet për herë të parë me kritikët

S.B.

Qendër e re turistike pranë liqenit të Marinës në Belsh, pjesë e zinxhirit të qendrave të reja të turizmit [foto]

S.B.

Luftimet në Izrael, goditje raketash pranë ambasadës shqiptare. Reagimi: Kjo situatë duhet të marrë fund

S.B.

Nga nesër do të mbyllet kalimi i makinave në njërin tub të tunelit të Kërrabës, zbuloni arsyen

S.B.

“Refuzon transparencën mbi 25 prillin”- Juristi i PD-së i drejton dhjetë pyetje publike KAS-it

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...