Tre të vdekur pasi treni del nga binarët në SHBA

Të paktën tre persona kanë vdekur dhe disa të tjerë janë lënduar kur një tren doli nga binarët në shtetin amerikan të Montanës.

 

Ky incident ndodhi pasditen e 25 shtatorit, kur 146 pasagjerë dhe 16 pjesëtarë të ekuipazhit po udhëtonin me trenin që doli nga binarët.

Disa persona janë lënduar, por ende është i paqartë numri i saktë i të lënduarve.

Treni, që ishte nisur nga Çikago për në Sietëll kishte 10 vagonë dhe dy lokomotiva. Shtatë prej vagonëve dolën nga binarët.

Ende është i paqartë shkaku i këtij incidenti.

Related posts

SHBA, BE, Kanadaja dhe Britania, sanksione të përbashkëta kundër Bjellorusisë

Redaksia

Vëllezërit afganë mbytin motrën në Berlin, e fusin në valixhe dhe e varrosin në oborrin e shtëpisë së njërit prej vëllezërve – nuk u pëlqente stili i jetës së saj

Redaksia

Jeff Bezos dhe tre shoqërues udhëtojnë sot në hapësirë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More