Agjencia Zhurnal.mk

Tre vjet burg për gruan që përplasi për vdekje 13-vjeçarin nga Shkupi

Shkup, 19 qershor, zhurnal.mk – Gjykata Penale sot lëshoi vendim për aksidentin që kishte ndodhur më 18 shtator të vitit 2015 në bulevardin “Ilinden” në afërsi të Parkut të qytetit, ku si pasojë makina e drejtuar nga M.LL kishte përplasur për vdekje 13-vjeçarin nga Shkupi, i njohur për publikun si Davidi.

Siç njofton Gjykata, e pandehura M.LL. është shpallur fajtor dhe është dënuar me 3 vjet burg.

Kundër këtij aktgjykimi, palët kanë të drejtë të ankohen në Gjykatën e Apelit.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

XH.I

Lajmet e fundit

Loading...