Agjencia Zhurnal.mk

Treni godet automjetin në Kondovë, një person perfundon në spital

Treni përplasi një veturë ku u lëndua një person. Gjegjësisht, dje në hekurudhën Shkup-Tetovë, në orët e pasditës, te kalimi rrugor Saraj-Kondovë, ka ndodhur aksident hekurudhor ku pjesëmarrës ishin lokomotiva dhe automjeti i tipit “Golf”.

Nga MPB informojnë se lokomotiva “TMD-rabel”, të cilën e drejtonte shkupjani 56-vjeçar, ka goditur në automjetin “Golf” i cili drejtohej nga 41-vjeçari gjithashtu nga Shkupi.

Në fatkeqësi lëndime morri vozitësi i automjetit, pas çka është dërguar në Spitalin e përgjitshëm të qyetit “8 Shtatori” për t’ia dhënë ndihmën mjekësore.

Trafiku hekurudhor ka qenë i ndërprerë rreth dy orë, ndërsa hetim në vendin e aksidentit ka kryer ekipi hetues nga SPB Shkup.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

S.B.

Lajmet e fundit

Loading...