Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë Kronika

Treni godet veturën në Pejë, lëndohen 4 persona

Treni godet veturën, lëndohen katër persona në Pejë

Një makinë që po kalonte binarët në pjesën ku rruga tranzitore lidhet me rrugën kryesore me katër korsi Pejë-Prishtinë, është goditur nga treni këtë të mërkurë.

Aksidenti që ndodhi rreth orës 12:30 në dalje të qytetit të Pejës u lënduan katër persona.

Të lënduarit janë dërguar në Spitalin e Pejës. kështu ka bërë të ditur për KosovaPress zëdhënësi i Policisë së Pejës, Driton Rugova.

“Treni i udhëtarëve ka goditur një veturë dhe si pasojë e këtij aksidenti janë lënduar katër persona, të cilët kanë pësuar lëndime trupore dhe janë dërguar në spitalin e Pejës për trajtim. Kurse, njësia rajonale rrugore për hetimin e aksidenteve është duke hetuar rastin”, tha tregoi Rugova.

Postime të ngjashme

158 shoferë të gjobitur në Shkup

Z H

Kurti, deputetit Nura: Je deputet i mirë kur insiston për reciprocitet, por partinë e ke të gabuar

D V

Kurti i përgjigjet deputetit të PDK-së: Reciprociteti me Serbinë do të vendoset dhe nuk do të dështoj

D V

Tetovë, arrestohen dy persona për posedim të lëndëve narkotike

Z H

Opozita i kërkon Qeverisë angazhim më të madh në shuarjen e zjarreve

D V

Kusari-Lila: Minishengeni, ripaketim i idesë së ish-Jugosllavisë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...