Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Treni me shpejtësi të lartë më i bukur dhe më i shpejtë bën udhëtim provë

Në qytetin Xuzhou të provincës Jiangsu, treni “CRH380AM” po bën udhëtimin provë në hekurudhën Xuzhou-Lianyungang.

Përveçse treni më i zhvilluar dhe më i shpejtë, forma e veçantë e kokës së tij si“shpatë bronzi” bën që ai të vlerësohet edhe si treni i shpejtësisë së madhe më i bukur në Kinë.

Postime të ngjashme

Zogu më i moshuar i botës, çel vezën në moshën 70-vjeçare

S.B.

A mendoni se kufjet e telefonit tuaj celular janë të pastër? Shikoni ato me zoom

S.B.

Zbulohen tunele misterioze në Uells

S.B.

Për shtatzëni më të shëndetshme pini lëng karote

T E

​Kjo vitaminë është arma më e fortë në luftën kundër sëmundjeve të rënda

T E

Qeni i shpëton jetën pronarit pasi pësoi goditje në tru

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...