Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Triple-double i Lebron i jep fitoren ekipit të Lakers

Los Angeles Lakers ka fituar ndeshjen e radhës ndaj Denver Nuggets 114-93, në ligën më të madhe të basketbollit NBA.

Skuadra e Lakers është duke kaluar në një formë mjaftë të mirë dhe pas kësaj fitore radhitet e treta në Konferencën Perendimore me pikë të barabarta me Clippers.

Në ndeshjen ndaj Nuggers, LeBron James dëshmoi edhe një herë se është duke luftuar për të fituar ‘MVP’ pasi shënoi triple double.

James ishte lojtari më i mirë në ndeshje duke realizuar 27 kosha, 10 asistime dhe 10 kërcime.

Në këtë sezon, Lakers kanë 17 fitore dhe gjashtë humbje, ndërsa Nuggets 12 fitore e nëntë humbje.

Postime të ngjashme

Milani, opsioni i vetëm për Josip Ilicic

D V

Ramadani para takimi me Bodo/Glimt: E njohim mirë kundërshtarin, skuadër e disiplinuar dhe taktikisht shumë e fortë

D V

Përse Interi duhet ta shesë Lukakun

D V

Shiten brenda 24 orësh të gjitha biletat për takimin e zjarrtë mes Joshuas dhe Usyk

D V

Kaloi testet mjekësore me sukses, Kaoi Jorge duket se ka treguar edhe numrin që ka përgjedhur në fanellë

D V

Heung-Min Son ‘godet’ Harry Kane pas kërkesës për largim, ‘pëlqen’ foton e cila e paraqet anglezin me zero trofe

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...