Agjencia Zhurnal.mk
Kuzhina

Truku me vezën: Të verdhat e vezëve në një pako, këtë ende nuk e keni provuar!

Mënyra e pazakonshme e gatimit të vezës në TikTok i ka miliona shikime dhe miliona shpërndarje.

Veza syze, veza e zier, omëletë… Ju mund ta bëni zgjedhjen.

Mirëpo, një përdorues i TikTokut ka ndarë videon në të cilën përgatit vezë në mënyrë të pazakontë, transmeton Telegrafi.

@sunnycusine

##delicacies ##eggchallenge ##food

♬ What If (I Told You I Like You) – Johnny Orlando & Mackenzie Ziegler

Të verdhët e vezës në një pako

Video e publikuar në TikTok tregon se si të bëhet “zarfi” nga veza.

∙ Thyeni vezën në tigan me bazë jongjitëse dhe ndani të verdhët.

∙ Lëreni të bardhët e vezës pak të piqet, pastaj në të ktheni të verdhët e vezës.

∙ Pastaj, butësisht dhe me kujdes rrotullojeni të bardhët e pjekur sipër të verdhës, nga të katër anët ashtu që të verdhët e vezës ta mbështillni në një pako.

Postime të ngjashme

Patate me mish pule dhe lëng portokalli

S.B.

Supë me patate dhe salmon

S.B.

Gjellë e shijshme me mish pule

S.B.

Brusketa me mollë dhe proshutë

S.B.

Kifle pa miell: Një vakt ideal nëse jeni në dietë krono ose keto!

S.B.

E shijshme dhe e mirë: Sallatë pranverore me shpargull dhe qiqra

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...