Bota

Trump dërgohet në spital ushtarak

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Turmp, është dërguar në spital, më pak se 24 orë pasi ka rezultuar pozitiv për koronavirus.

Trump ka nisur të shfaqë “simptoma të lehta” të Covid-19 të enjten, pasi ka zbuluar se ai dhe bashkëshortja e tij janë futur në karantinë, në orët e vona të së mërkurës.

Ai ka marrë një koktej ilaçesh “si masë paraprake”, ka njoftuar Shtëpia e Bardhë, duke shtuar se presidenti po ndihet “i lodhur, por në gjendje të mirë”.

Ai është transportuar në spitalin ushtarak “Walter Reed”.

Mjeku i Shtëpisë së Bardhë, Sean Conley, ka thënë se një ekip mjekësh po punon për rekomandimet “në lidhje me veprimet e ardhshme më të mira”, shtoi ai.

Postime të ngjashme

Vala e dytë në vjeshtë e pandemisë e ka prekur fort Rusinë

S.B.

Trazira në Nigeri, dëgjohen të shtëna e tym i zi mbi lagjen e të pasurve në kryeqytet

admin

Egërsohet moti në Kretë

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...