Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Trump: Djali im nuk shfaqi asnjë shenjë të Covid-19, shkollat duhet të hapen

Presidenti i SHBA Donald Trump, i cili është kritikuar për trajtimin e tij ndaj koronavirusit, përmendi shembullin e djalit të tij Barron të infektuar me Covid-19. 14-vjeçari rezultoi pozitiv, por nuk shfaqi asnjë shenjë.

Sipas presidentit kjo tregon se shkollat ​​në Shtetet e Bashkuara duhet të hapen sa më shpejt të jetë e mundur.

Zonja e parë e SHBA, Melania Trump , kishte njoftuar më herët dje se djali i tyre 14-vjeçar ishte infektuar me koronavirus, si prindërit e tij.

“Për fat të mirë ai është një adoleshent i fortë dhe nuk tregoi asnjë simptomë,” tha Melania Trump në një deklaratë, duke shtuar se si ajo dhe djali i saj tani ishin negativë për virusin SARS-CoV-2.

Zonja e parë shpjegoi se ajo gjithashtu kishte simptoma “të ndryshme”, të tilla si kollë, dhimbje koke “dhe unë ndjehesha shumë e lodhur pjesën më të madhe të kohës”, ndërsa shtoi se do të kthehet në detyrat e saj sa më shpejt të jetë e mundur.

“Unë zgjodha një mënyrë më të natyrshme për sa i përket ilaçeve, duke zgjedhur vitamina dhe ushqim të shëndetshëm,” shpjegoi ajo.

Trump po përpiqet të bindë shtetet të rihapin shkollat dhe të kthehen në normalitet, por sindikatat e mësuesve po reagojnë, duke thënë se mësuesit mund të marrin koronavirusin nga studentët. Financimi për mbrojtjen e shkollës është një tjetër pikë diskutimi midis republikanëve dhe demokratëve në Uashington. g.v/abcnews

Postime të ngjashme

Kina: Pretendimet për gjenocid ndaj ujgurëve janë absurde

T E

Zyrtarët vizitojnë kufirin SHBA-Meksikë mes rritjes së fluksit të emigrantëve

T E

Humb jetën në një aksident ajror parlamentari francez Olivier Dassault

T E

Ligjvënësi gjerman jep dorëheqjen, përfitoi nga kontratat për maskat

T E

Asnjë i vdekur nga Covid-19 në 24 orët e fundit në Britani

T E

Austria pezullon vaksinat AstraZeneca, një grua humbi jetën, një tjetër është në gjendje të rëndë

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...