Agjencia Zhurnal.mk
Bota Kosovë

Trump: Kemi ndalur luftën 400 vjeçare Kosovë-Serbi

Zhurnal Ads

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka përmendur edhe njëherë Kosovën gjatë fushatës zgjedhore për votimet e 4 nëntorit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Trump, tha se ka arritur ta ndalë konfliktin 400 vjeçar në mes Kosovës e Serbisë, duke thënë se erdhën dhe u “përqafuan në Shtëpinë e Bardhë”.

“Ata kanë luftuar për 40 vjet. Unë mendoj se ata kanë luftuar për 400 vjet, a doni ta dini, por ata kanë qenë duke luftuar për një kohë të gjatë. Ata duan të bëjnë një marrëveshje. Krejt papritmas, dy muaj më parë, ata ishin në Zyrën Ovale, duke u përqafuar e duke u puthur, ishte e lehte”, tha Trump.

Më 4 shtator është nënshkruar marrëveshja ekonomike e Uashingtonit, gjatë ceremonisë prezent ishte edhe presidenti, Donald Trump.

Madje ai tha se është nominuar për tri Çmime Nobel, njofton Insajderi.

“A e dini se jam nominuar për tri Çmime Nobel për Paqe, a mund ta besoni këtë? A mund ta besoni këtë”.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Danimarkë, rreth 9 mijë shpendë ferme pritet të asgjësohen për shkak të gripit H5N8

T E

Pacolli: Formimi i Ushtrisë së Kosovës ishte një ëndërr për të gjithë

S.B.

Shpërthim në Arabinë Sauditë, disa të plagosur

S.B.

Katër të vdekur dhe 57 raste të reja me Coronavirus në Kosovë

admin

Mblidhet sërish Komisioni Hetimor për procesin e privatizimit në Kosovë

admin

Aksident në Gjilan, bie ngarkesa nga kamioni dhe godet tri vetura-lëndohen dy persona

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...