Agjencia Zhurnal.mk

Trump me mesazh për autoritete iraniane: Mos i vrisni protestuesit, SHBA-ja po shikon!

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka dërguar porosi përmes profilit të tij në facebook deri tek autoritetet iraniane pas protestave të mbrëmshme, ku mijëra qytetarë dolën në rrugët e Teheranit për të shfaqur pakënaqësinë pasi autoritetet pranuan se gabimisht kanë rrëzuar avonionin ukrainas duke lënë të vdekur 176 pasagjerë.

“Deri tek liderët e Iranit- MOS I VRISNI PROTESTUESIT. Mijëra tanimë janë vrarë ose burgosur nga ju, ndërsa bota po shikon. Më me rëndësi, SHBA-ja po shikon. Lëshojeni internetin dhe lëreni gazetarët të shkruajnë lirshëm! Ndaloni vrasjen e njerëzve të mëdhnjë iranian!

To the leaders of Iran – DO NOT KILL YOUR PROTESTERS. Thousands have already been killed or imprisoned by you, and the…

Posted by Donald J. Trump on Sunday, January 12, 2020

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Z H

Lajmet e fundit

Loading...