Bota

Trump rinis turneun elektoral në Florida

Presidenti i SHBA Donald Trump, rinisi turneun elektoral në Florida për tubimin e tij të parë zyrtar që nga kontraktimi i koronavirusit.

“Po shkoj në Florida. Turmë e madhe!”, shkroi presidenti në Twitter, ndërsa u nis për në këtë shtet, një fushë kryesore beteje në zgjedhjet e 3 nëntorit.

Fotot treguan presidentin pa maskë, ndërsa hipi në avionin e tij në Uashington.Megjithëse Trumpit i lejohet për të zhvilluar takime elektorale, udhëzimet tregojnë se ai mund të ketë nevojë të qëndrojë në izolim për t’u siguruar që nuk e përhap koronavirusin.

Ndërsa Trump ishte drejt Floridas, zëdhënësi i tij lëshoi një deklaratë duke thënë se ai ishte testuar negativ për koronavirus, pa dhënë detaje të mëtejshme./Atsh/

Postime të ngjashme

OBSH jep lajmin e mirë për vaksinën: Mund ta kemi brenda vitit

admin

Evropa kërkon masa më të rrepta të kontrollit në kufijtë e saj

S.B.

Biden dhe gruaja e tij dalin negativ në testin e koronavirusit

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...