Bota

Trump: Unë udhëhiqja shumë shtete kryesore natën e kaluar, avantazhi u zhduk me magji

Presidenti në detyrë i SHBA, Donald Trump hodhi sërish akuza për manipulime të votave. Përmes një postimi në rrjetet sociale, ai pretendoi se deri natën e kaluar ishte para Joe Biden në shumë shtete kryesore. Por më pas, sipas Trump, avantazhi u zhduk me magji.

“Natën e kaluar unë udhëhiqja, shpesh në mënyrë solide, në shumë shtete kryesore, në pothuajse të gjitha ato që drejtoheshin dhe kontrolloheshin nga demokratët. Pastaj, një nga një, avantazhet u zhdukën me magji, ndërsa numëroheshin hedhjet e befasishme të votave. Shumë e 5uditshme. Ata që bëjnë sondazhe ishin tërësisht dhe historikisht të gabuar.”

Edhe më herët gjatë ditës së sotme, Donald Trump tha se janë hedhur vota në kutitë e votimit në orën 4 të mëngjesit.

Postime të ngjashme

Ushtria e Etiopisë pretendon se ka avancuar në rajonin Tigray

T E

Stuhia godet Greqinë, raportohen dëmtime në disa zona

admin

Shkon në 633 numri i ushtarëve armenë të vrarë nga Azerbajxhani

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...