Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Trumpi akuzon FBI-në për komplet kundër tij

Zhurnal Ads

Presidenti amerikan, Donald Trump, në një intervistë të rrëmujshme të dielën në mëngjes, akuzoi FBI-në dhe Departamentin e Drejtësisë për komplot që zgjedhjet presidenciale ishin manipuluar dhe kanë qenë pro Joe Biden.

“Ky është mashtrim total dhe si FBI dhe Departamenti i Drejtësisë, nuk e di, ndoshta ata janë të përfshirë, por mënyra se si njerëzit lejohen të largohen nga kjo me këto gjëra është e pabesueshme”, tha Trump për Fox News me Maria Bartiromo në intervistën e tij të parë që nga dita e zgjedhjeve. Këto zgjedhje ishin “të manipuluara,” i tha gazetares të “Sunday Morning Futures”.

Presidenti gjithashtu i tha Bartiromo-së se nuk ka asnjë mënyrë që Joe Biden të fitojë më shumë vota sesa Barack Obama në dy zgjedhjet e tij presidenciale.Ai gjithashtu tha se SHBA kurrë nuk do të ketë një president tjetër republikan, senator ose përfaqësues të zgjedhur nëse ata lejojnë demokratët të largohen me vjedhjen e zgjedhjeve, dhe tha se që demokratët tani dinë të mashtrojnë sistemin zgjedhor në mënyrë efektive. Nëse kjo gjë ndodhë atëherë besimi qytetarë amerikan do të humb shpresën dhe besimin ndaj Joe Biden dhe demokratëve në zgjedhjet e ardhshme presidenciale, shkruan DailyMail.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

NBC: Demokratët fitojnë një vend në Senat në Xhorxhia

S.B.

Franca përballet me rezistencë të publikut ndaj vaksinës kundër Covid-19

T E

Shpërthen bomba 5-tonëshe e Luftës së Dytë Botërore

admin

Qetësohet situata në Itali! Shteti futet në zonën e verdhë, njerëzit mund të lëvizin brenda orareve, hapen baret dhe restorantet

S.B.

Si iu përkeqësua niveli i oksigjenit presidentit Trump, mësoni detaje të reja

admin

Kina mirëpret ekspertët e OBSH për gjurmimin e origjinës së Covid

R ZH
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...