Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Tundohet Interi, 120 mln euro për Lukakun nga Man. City e Barça

Pas përfundimit të kampionatit më 23 Maj, drejtuesit zikaltër duhet të mendojnë për bilancin i cili është me minus dhe ka arritur në 130-140 mln Euro.

Në një situate të tillë Marotta dhe Ausilio mund të bëjnë një sacrificë duke shitur një nga lojtarët më të kërkuar, që është Romelu Lukaku, bomber që po udhëheq zikaltërit drejt titullit.

Janë Man. City dhe Barcelona që po studiojnë ofertën për sulmuesin belg i cili do të ishte një garanci golash për të dyja ekipet por për zikaltërit çmimi është i kripur. Nevojiten të paktën 120 mln euro për të hyrë në bisedime për shitjen e tij edhe pse deri në këto monmente absolutisht qëndrimi i 27-vjeçarit nuk është në diskutim.

Vetëm në fund të sezonit do të shihet nëse mund të bëhet një sacrifice e tillë për të rregulluar bilancet apo drejtuesit do të shesin dike tjetër për të ulur efektet financiare nga pandemia.

Postime të ngjashme

Conte për Eriksen: Ishte e tmerrshme, je i qetë, futbolli vjen më vonë

Zekirija Haxhiu

Lojtarët që iu bashkuan Interit nga Milani para Calhanoglut

Zekirija Haxhiu

Euro 2020: UEFA para ndalimit të ndriçimit me ngjyrat e ylberit

Zekirija Haxhiu

Prishtina sot takohet me Folgoren në raundin para kualifikues në Ligën e Kampionëve

Zekirija Haxhiu

Argjentina merr kryesimin e Grupit A në Kupën e Amerikës

Zekirija Haxhiu

Vjen reagimi i Shaqirit pas kualifikimit të Zvicrës në 1/8 e finales

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...