Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Tunizia arreston 28 shtetas egjiptianë duke peshkuar në ujërat e saj

Ministria përmes një deklarate tha se ekipet e rojeve bregdetare zbuluan dy anije dhe ndaluan peshkatarët në bord, në juglindje të ishullit Kerkennah.

Tunizia arrestoi të enjten 28 shtetas egjiptianë të cilët po peshkonin në mënyrë të paligjshme në brigjet e qytetit Sfaks, njoftoi Ministria e Mbrojtjes, transmeton Anadolu Agency (AA).

Ministria përmes një deklarate tha se ekipet e rojeve bregdetare zbuluan dy anije dhe ndaluan peshkatarët në bord, në juglindje të ishullit Kerkennah.

Ministria theksoi se peshkatarët u dërguan në një bazë detare në Sfaks për të filluar procedurat ligjore.

Zyrtarët egjiptianë ende nuk kanë dhënë deklaratë lidhur me këtë çështje.

Më parë, Tunizia arrestoi gjithashtu 17 egjiptianë për peshkim të paligjshëm.

Postime të ngjashme

Reagime mbi vendimin për të hetuar krimet në territoret palestineze

T E

Tërmet i ri, edhe më i fortë në Zelandën e Re, me magnitudë prej 7,4 ballë

T E

Sulmi terrorist në Suedi, ja çfarë deklaroi policia: Agresori një 20 vjeçar nga Afganistani

S.B.

Pavarësisht vrasjeve, në Mianmar vazhdojnë protestat

S.B.

Sa % e zviceranëve kanë antitrupa

S.B.

SHBA shpreh shqetësim për gjobat ruse kundër REL-it

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...