Bota

Turqi: humb jetën një person pas përmbysjes së anijes turistike

Një person humbi jetën sot pasi një anije turistike u përmbys pranë brigjeve të Alanya-s në provincën bregdetare turke Antalya, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas raportimeve, anija po lundronte 50-100 metra larg bregdetit përreth Kalasë së Alanya-s, pranë Shpellës Forsforlu, kur papritmas u përmbys për arsye që ende mbeten të panjohura.

Personeli i Rojes Bregdetare Turke ka shpejtuar me evakuimin e pasagjerëve të bllokuar të anije ndërsa pranë vendit të ngjarjes kanë arritur edhe shumë ambulanca.

Komanda e Rojës Bregdetare ka bërë të ditur se nga anija e përmbysur janë shpëtuar 37 persona si dhe është nxjerrë kufma e një personi i cili humbi jetën.

Postime të ngjashme

Trump kthehet në Zyrën Ovale, then karantinën

admin

Austria sërish në karantinë

S.B.

Pamje të kapura nga kamera: Momenti kur një ushtar australian qëlloi për vdekje një afgan të paarmatosur që po fshihej në një fushë

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...