Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Turqi: shkon në 83 numri i jetëve të humbura nga tërmeti në Izmir

Zhurnal Ads

Rritet sërish numri i të vdekurve nga tërmeti që goditi rajonin e Egjeut të Turqisë, sipas Autoritetit të Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave të vendit.

Deri tani numri i viktimave ka shkuar në 83, ndërkohë numri i të plagosurve vijon te mbetet i njëjtë, ndërsa nga spitalet janë nxjerrë rreth 800 persona, pasi janë rikuperuar.

Pak më herët u shpëtuan edhe dy vogëlushe nga rrënojat e pallateve të dëmtuara nga tërmeti I fuqishëm që goditi Izmirin dhe ishullin Samos në Greqi.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Frika rritet në mesin e muslimanëve të Bosnjës: ‘Ne do të jemi përsëri viktima’

admin

Kanadaja refuzon 150 mijë $ nga Irani për viktimat e avionit të rrëzuar

T E

Greqi, gjykata shpall partinë Agimi i Artë, organizatë kriminale

admin

1 milion veta kanë bërë vaksinën e COVID-19 nga “Sinopharm”-i i Kinës

B M

Bizneset e huaja dëshmojnë rritjen ekonomike

Z H

Turqia shpëton 11 refugjatë të shtyrë mbrapa nga roja bregdetare greke

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...