Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Turqia neutralizon disa terroristë të PKK-së në veri të Irakut

Zhurnal Ads

Gjashtë terroristë janë neutralizuar në rajonet Zap dhe Gara në veri të Irakut

Gjashtë terroristë të organizatës terroriste PKK janë neutralizuar në veri të Irakut përmes një operacioni ajror të ushtrisë turke, njoftoi Ministria e Mbrojtjes e Turqisë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas një njoftimi të ministrisë nga Twitter, terroristët janë neutralizuar në rajonet Zap dhe Gara në veri të Irakut, përmes një operacioni të mbështetur nga avionët e forcave turke.

Ministria njoftoi se operacionet kundër organizatës terroriste PKK vazhdojnë me vendosmëri.

Autoritetet turke shpesh përdorin fjalën “neutralizim” në deklaratat e tyre që nënkupton se terroristët janë dorëzuar, janë vrarë ose janë kapur.

Në fushatën e saj terroriste më shumë se 30-vjeçare kundër Turqisë, PKK-ja e lisutar si një organizatë terroriste nga Turqia, SHBA dhe Bashkimi Evropian (BE), ka qenë përgjegjëse për vdekjen e mbi 40.000 njerëzve, përfshirë gra, fëmijë dhe foshnja.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Japonia shpall gjendjen e jashtëzakonshme në Tokyo

S.B.

Erdoğan: Muslimanët evropianë përballen me diskriminim sistematik

H S

Trump paralajmëron se nuk do ta nënshkruajë paketën e ndihmës

S.B.

Mbahet sot Samiti i BE në Bruksel, Bjellorusia, Turqia dhe Kina në krye të axhendës

admin

Conte shtrëngon masat, dekreti hyn në fuqi nga e hëna: Bare e restorante mbyllen në 18:00, mësimi online në 75%

admin

Bilanci italian, shifrat mbeten të larta, qeveria në dilemë për rikthimin e “zonës së kuqe”

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...