Agjencia Zhurnal.mk

Turqia thotë se BE-ja po i përkrahë verbërisht Qipron dhe Greqinë

Turqia akuzoi vendet e Bashkimit Evropian se po anojnë “verbërisht” në drejtim të anëtarëve të BE-së, Greqisë dhe Qipros, lidhur me tensionet në Mesdheun lindor.

Ankaraja i bëri thirrje Bashkimit Evropian të braktisë këtë politikë.

Turqia akuzoi vendet e Bashkimit Evropian se po anojnë “verbërisht” në drejtim të anëtarëve të BE-së, Greqisë dhe Qipros, lidhur me tensionet në Mesdheun lindor, shkruan Gazeta Express.

Ankaraja i bëri thirrje Bashkimit Evropian të braktisë këtë politikë.

Aleatët e NATO-s, Greqia dhe Turqia, kanë vendosur njësitë e forcave detare dhe ajrore në Detin Mesdhe pasi të dyja pretendojnë se gëzojnë të drejtën e kërkimit të gazit natyror në rajon.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...