Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Turqia tundet sërish nga tërmeti i fortë

Turqia është lëkundur mbrëmjen e sotme nga një tjetër tërmet me të njëjtën epiqendër, provincën Elazığ.

Tërmeti me magnitudë 3.7 ballë u regjistrua në 23:08 me orën lokale turke. Ndërkohë që goditja e parë e fortë ishte 5.3 në Elazığ mëngjesin e sotëm.

Lëkundjet kanë shkaktuar frikë dhe panik te qytetarët, por jo të plagosur, vetëm dëme materiale.

Postime të ngjashme

Izraeli ndihmon me vaksina anti-Covid shtetet që do të hapin ambasada në Jerusalem

T E

Gjermania dënoi spiunin sirian të Bashar al-Assad për krime kundër njerëzimit

T E

Administrata e Bajdenit do të shpërndajë 25 milionë maska

T E

BE e ndarë rreth certifikatës për vaksinim

T E

Vijon rritja e shifrave në Itali, autoritetet i thonë jo hapjes së aktiviteteve argëtuese

T E

Izraeli rihapet, ndërsa të dhënat tregojnë se vaksina Pfizer funksionon

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...