Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Turqia zgjohet nga një tërmet i fortë, epiqendra pranë një ishulli grek

TURQI- Mëngjesin e sotëm një tërmet me magnitudë 5 të shkallës rihter është regjistruar në afërsi të ishullit grek Mytilene.

Tërmeti ka rënë 110 km larg Izmir. Sipas EMSC, Epiqendra ishte 43 km në perëndim-jugperëndim të ishullit me një thellësi fokale prej 10 km.

Kjo u pasua nga pasgoditje në të njëjtën zonë, fillimisht në magnitudën 4.3 të shkallës Rihter, dhe më pas duke 4.8, 4.9 dhe 4.5.

Tërmeti i parë u regjistrua në orën 07:15 të mëngjesit të sotëm sipas Institutit Gjeodinamik.

Postime të ngjashme

Kina reagon për akuzat e ShBA-së  mbi gjurmimin e virusit

Z H

Një vit nga shpërthimi vdekjeprurës në Bejrut

D V

SHBA-ja premton miliona vaksina për vendet në nevojë

D V

Disa të plagosur nga një sulm në Kabul

D V

Wang Yi: Kina do të jetë gjithmonë partnere e ASEAN-it

Z H

Tsikhanouskaya: E di se mund të zhdukem çdo moment

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...