Agjencia Zhurnal.mk
Kuzhina

Turshi që do ta mbani gjatë në mend: Pjekja e specave djegës me mjaltë janë shije e vërtetë dimërore!

Zhurnal Ads

Delikatesë të cilën kur e provoni njëherë – do ta bëni traditë!

Përbërësit:

– speca djegës (sasia sipas dëshirës);
– karota (nga një karotë për një kavanoz);
– selino (sasia sipas dëshirës);
– piper kokrra (1 lugë e plotë për një kavanoz);
– kripë (një lugë e plotë për një kavanoz);
– mjaltë (2 lugë të vogla për kavanoz).

Përgatitja:

Specat djegës pastroni dhe piqni në furrë apo në pllakë.

Derisa speca të jenë ende të nxehtë radhisni në kavanoza të cilët më parë i keni sterilizuar, duke shtuar thelpinj hudhre të cilët i keni shtypur butësisht me thikë, karota të prera në rrathë, copëza selinoje, sheqer, kripë, piper dhe mjaltë nga dy lugë.

Plotësoni sipër me uthull. Mbyllni me kapakë.

Shijojini!

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Smoothie kundër plakjes

S.B.

Bërxolla nga furra në salcë qepësh dhe kos

admin

Meriton Klobuchishta rrëmben çmimin “The Best Barber Shop 2019” në New York

admin

Çokollatë e dendur dhe e ngrohtë italiane, e mrekullueshme për ditët e festave!

S.B.

Super-truk për gurmanët: Qëroni një suxhuk me vetëm dy veprime

S.B.

Ngrirja e qumështit: Si ta ngrini në mënyrë të shëndetshme?

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...