Agjencia Zhurnal.mk
Ekonomi

“TVSH-ja ime”, në muajin shkurt do të bëhet pagesa për tetorin, nëntorin dhe dhjetorin

Shkup, 21 janar – Qytetarët që kanë skanuar llogari fiskale në tre muajt e fundit të vitit 2020 do të mund t’i marrin paratë në muajin shkurt. Gjithsej do të paguhen 6.1 milionë euro.

Drejtoria e të Ardhurave Publike njoftoi se gjatë muajit shkurt do të bëhet pagesa e qytetarëve të cilët kanë skanuar llogari fiskale përmes aplikacionit “TVSH-ja ime”, përkatësisht për muajt tetor, nëntor dhe dhjetor.

Postime të ngjashme

Kinë, parashikohet 6 % rritje e GDP-së në vitin 2021

R Zh

Rënie e shitjes së automjeteve të reja për 33 për qind

R Zh

Besimi: Buxhetin e vitit 2021 e bëmë me planifikim afatmesëm

T E

Nga BB-ja 37 milionë euro shtesë në Projektin për lidhje përmes rrugëve lokale

Z H

Mbi 512,5 milion denarë subvencione sot janë paguar për 23,524 subjekte

Z H

Bytyqi: Puna ekonomike dhe kujdesi real kursejnë 82.25 milionë euro para të qytetarëve

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...