Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

TVSH-ja ime: Shpërblimi kryesore prej 1 milion denarë shkon tek Zorani, ndahen edhe 15 shpërblime tjera, ja fituesit

Shkup, 19 dhjetor – Sot Lotaria e Maqedonisë ka mbajtur edicionin e 10-të të ndarjes së dhuratave mujore dhe ndarjes së dhuratës kryesore prej një milion denarëve.

Në fillim shpërblimet mujore ishin 100.000 denarë por për shkak të pandemisë shuma u ul në 20.000 denarë, ndërsa çmimi i shpërblimit kryesor u ul nga 3 në një milion banorë.

Fitues i dhuratës kryesore është Zoran Furnaxhinski i cili fitoi një milion denarë. Në mesin e fituesve të 20 mijë denarëve, katër janë nga Shkupi, tre nga Manastiri, dy nga Tetova, dy nga Ohri, dhe nga një në Gostivar, Negotinë, Kumanovë dhe Kërçovë.

Postime të ngjashme

Pendarovski mbështetë planin për luftë kundër korrupsionit

Z H

Ish pjesëtarët e akuzuar të njësisë “Alfa” dëshmuan në rastin “Tortura”

Z H

Koordinatorët nga opozita kthehen në takime të rregullta me kryetarin e Kuvendit

Z H

Ministri Hoxha uron 8 marsin: Luftojmë së bashku për barazi gjinore

Z H

Rexhepi: Nuk ka nevojë për Qeveri të zgjeruar, shumica është stabile

Z H

Gashi: Qasja e Bullgarisë hapë rrugë për ndikimin e Serbisë

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...