Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Twitter kishte plane për blerjen e Clubhouse për 4 miliardë dollarë, por nuk ndodhi!

Twitter zhvilloi bisedime me Clubhouse rreth një blerje të mundshme të platformës dhe rrjetit social për audio, me një vlerë të një marrëveshje diku rreth 4 miliardë dollarë, thuhet sipas një raporti nga Bloomberg.

TechCrunch gjithashtu ka konfirmuar diskutimet e zhvilluara nga një burim i njohur me bisedimet mes kompanive.

Ndërsa bisedimet ndodhën gjatë disa muajve të fundit, ato nuk po zhvillohen më, megjithëse arsyeja që përfunduan nuk dihet, thuhet sipas raportit.

Vlen të përmendet gjithashtu se vetëm disa ditë më parë, Bloomberg raportoi se Clubhouse po kërkonte të mblidhte një raund të ri financimi me një vlerësim prej rreth 4 miliardë dollarë, por raporti që detajon bisedimet e mundshme të blerjes tregojnë se diskutimet me Twitter u shembën së pari, duke udhëhequr në një ndryshim në strategjinë për të ndjekur sigurimin e kapitalit shtesë në këmbim të investimeve të kapitalit.

Twitter ka produktin e ngjashëm me Clubhouse – Spaces, një veçori me dhoma të bisedave me audio që rrjeti social gradualisht po e shpërndan me bazën e saj të përdoruesve gjatë muajve të fundit.

Postime të ngjashme

Google Pixel Watch mund të vijë gjatë muajit tetor

S.B.

Huawei thotë se po planifikon të lansojë rrjetin ultra të shpejtë 6G deri në vitin 2030

S.B.

Instagrami kërkon falje për një gabim në ‘hashtag’

S.B.

Telefoni inteligjent i ri mund të ndryshojë formën dhe të kthehet në një tabletë

S.B.

Sony ka prezantuar Xperia 1 III me lente telefoto të ndryshueshme

S.B.

HMD Global prezanton gjashtë telefona të rinj Nokia

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...