Twitter njofton se talebanët mund të jenë pjesë e platformës derisa i respektojnë rregullat

Talebanët do të mund të jenë pjesë e platformës së Twitterit, derisa ata i përmbahen rregullave të këtij gjiganti, kanë bërë të ditur nga kjo kompani.

 

Në kumtesën e lëshuar për media, Twitter i është përgjigjur pyetjes nëse do të ketë ndonjë ndalesë për qeverinë e re në Afganistan që përbëhet nga talebanët – ata kanë bërë të ditur se do të jenë neutral derisa i respektojnë rregullat dhe nuk bëjnë ndonjë shkelje, transmeton Telegrafi.

“Prioritet i Twitterit mbetet siguria e njerëzve, dhe në jemi shumë vigjilent kur është kjo çështje në pyetje”, thuhet ndër tjera në kumtesë.

Zëdhënësi i talebanëve ka një llogari të paverifikuar në Twitter. Bëhet fjalë për Zabihullah Mujahid që ka mbi 310 mijë ndjekës. 

Related posts

Kjo kabllo vjedh fjalëkalimet tuaja

D V

Apple mori goditje të madhe në gjyqin kundër krijuesit të Fortnite

D V

Twitter po sjell butonin “pro” dhe “kundër”

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com