Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Twitter po shikon mundësinë e lejimit të përdoruesve për të marrë “bakshishe” nga ndjekësit

Shefi ekzekutiv i Twitter Inc, Jack Dorsey, tha të mërkurën se kompania po eksploron lejimin e përdoruesve të saj të pranojnë “bakshishe”, ose të kryejnë pagesa dixhitale, nga ndjekësit e tyre.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Dorsey tha se tipari do të ndihmonte platformën e medias sociale të fitonte më shumë para dhe “angazhim” nga baza e saj prej 192 milionë përdoruesish të përditshëm.

“Mendoj se gjëja e parë në të cilën duam të përqendrohemi është “mbështetja” ekonomike për njerëzit që po kontribuojnë në Twitter”, tha ai në Konferencën Virtuale të Teknologjisë dhe Internetit Goldman Sachs.

Futja e këtyre “shërbimeve” për përdoruesit dhe veçoritë e reja do ta ndihmonin kompaninë të diversifikonte të ardhurat e saj, të cilat aktualisht i fiton kryesisht nga shitja e reklamave në Twitter.

Kompania tha të martën gjatë një thirrje fitimesh me analistët se ai nuk priste që abonimet të ishin domethënëse për të ardhurat e kompanisë deri në vitin e ardhshëm.

Postime të ngjashme

Një implant truri i mundësoi një njeriu të paralizuar të “shqiptonte” fjali të tëra

D V

Nokia prezanton XR20, telefonin e ri me qëndrueshmëri të madhe

D V

Telefoni më i vogël në botë – madhësia e tij është se e gishtit të madh

D V

Huawei publikon një imazh duke përdorur smartphonen P50 Pro

D V

Mbi 1,800 dronë u përdorën për ceremoninë hapëse të Lojërave Olimpike të Tokios

D V

Inteligjenca artificiale, droni autonom fiton garën ndaj dy pilotëve

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...