Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Twitter: @POTUS do të bëhet llogari e Presidentit Biden, pavarësisht nëse Trump e pranon rezultatin e zgjedhjeve në SHBA

Zhurnal Ads

Tani është zyrtare: Twitter do t’ia dorëzojë llogarinë @POTUS Presidentit të zgjedhur Joe Biden më 20 Janar 2021.

Gjiganti amerikan i mediave sociale konfirmoi që administrata Biden-Harris do të marrë llogaritë zyrtare të Shtëpisë së Bardhë, duke përfshirë @FLOTUS, @VP dhe @ Whitehouse, posa presidenti Biden të betohet në Ditën e Përurimit, pavarësisht nëse Donald Trump e pranon humbjen apo jo.

“Twitter po përgatitet në mënyrë aktive për të mbështetur tranzicionin e llogarive institucionale të Shtëpisë së Bardhë në Twitter në 20 Janar, 2021,” tha një zëdhënës i Twitter në një deklaratë për Politico

“Siç bëmë për tranzicionin presidencial në 2017, ky proces po bëhet në konsultim të ngushtë me Administratën Kombëtare të Arkivave dhe Regjistrimeve”.

Mbetet e rëndësishme të theksohet se llogaria @POTUS, e cila ka më shumë se 30 milionë ndjekës, është llogaria zyrtare e Presidentit të Shteteve të Bashkuara dhe nuk është ajo që Trump përdor për të postuar në Twitter.

Megjithatë kjo lëvizje nuk do të ndikojë shumë te Trump pasi që, në katër vitet e fundit, ai ka qenë kryesisht duke postuar në Twitter nga llogaria e tij personale, @realDonaldTrump, e cila do të mbetet e tij.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Një gjykatë vendos në favor të dëbimit të Fortnite nga App Store

admin

Në shënjestër mijëra kompjutera në gjithë botën, SHBA zbulon rrjetin e spiunëve

admin

Facebooku me akuza ndaj Apple për sjellje antikonkurruese mbi ndryshimet e privatësisë

S.B.

Inxhinierët holandezë nisin prodhimin e maskës së “mençur”

admin

Pse jeta e baterisë së iPhone bëhet më e shkurtër me kalimin e kohës?

admin

YouTube i bën konkurrencë TikTok-ut me YouTube Shorts

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...