Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Twitter pranoi ‘një të metë të re’ të sigurisë – që mund të ekspozojë të dhënat private të disa përdoruesve të Android

Zhurnal Ads

Vetëm disa javë pasi pësuan një sulm serioz të hakerëve, Twitter tashmë po përballet edhe me një tjetër problem të sigurisë. 

Është bërë e ditur se ekziston një “krisje” e sigurisë që mund të ekspozojë të dhënat private të disa përdoruesve Android, shkruan CNBC.

Konkretisht, thuhet se të tjerët mund t’i shohin mesazhet në Twitter, transmeton Telegrafi.

Por është theksuar se tani për tani, nuk kanë asnjë dëshmi se kjo me të vërtetë ka ndodhur.

Mangësia e sigurisë tashmë është zgjidhur për përdoruesit që përdorin versionet Android 8 dhe 9, që do të thotë se 96% e përdoruesve janë të mbrojtur.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Telefonat OnePlus: Aplikacioni Facebook nuk mund të fshihet nga telefoni

admin

Për shkak të coronavirusit anulohet edhe “2021 Tokyo Auto Salon”

S.B.

WhatsApp vjen me risi, mesazhet do të fshihen vetë

Z H

TikTok është duke përgatitur një funksion të ri interesant

S.B.

Syzet inteligjente mund të jenë hapi tjetër i madh në teknologji

admin

Fjalëkalimi i Trump në Twitter ishte ‘maga2020!’ dhe një haker holandez e gjeti atë në tentimin e pestë

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...