Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

U akuzua për mashtrim lidhur me pranimin e fëmijëve në universitet, Lori Loughlin lirohet nga burgu pas dy muajsh

Lori Loughlin raportohet se është liruar nga burgu.

Aktorja e “Fuller House” thuhet se u lirua nga burgu pasi qëndroi për më pak se dy muaj për shkak të përfshirjes në skandalin e mashtrimit për pranimin e studentëve në kolegj.

Tani, të dhënat e të burgosurve tregojnë se Loughlin u lirua ditën e sotme (28 dhjetor).

Megjithëse ajo ishte paralajmëruar të dilte më 27 dhjetor, dyshohej se Byroja Federale e Burgjeve mund të ndërronte ditën për shkak të pushimeve. Sidoqoftë, duket sikur aktorja nuk kaloi Krishtlindjet në shtëpi edhe pse raportohej një gjë e tillë.

Dënimi akoma përfshin dy vjet liri të mbikëqyrur, si dhe 100 orë shërbim komunitar. E njëjta po ashtu do të paguajë edhe 150 mijë dollarë.

Vajzat e saj, Olivia Jade dhe Bella Giannulli, u tha se ishin ‘shumë të mërzitura’ kur nëna e tyre hyri në burg.

Burri i Loughlin, Mossimo Giannulli, ishte gjithashtu i përfshirë në këtë aferë. Ai aktualisht po vuan pesë muaj burgim dhe planifikohet të lirohet në 2021.

Në anën tjetër tashmë ka paguar gjobën prej 250 mijë dollarësh.

Postime të ngjashme

Vjen kënga kushtuar vendlindjes nga artisti Gjekë Dushaj

T E

Ditë zie për Flori Mumajesin, humb njeriun e afërt

S.B.

Anxhela Peristeri dhe Edona Llalloshi bëjnë ‘’xing’’ me veshjen e njëjtë

S.B.

Ardit Gjebrea fiton “betejën” me Covid-19, ja gjendja e tij shëndetësore

S.B.

Aktori i njohur francez, Depardieu po përballet me akuza për përdhunim

S.B.

Travis Scott: Vajza është frymëzimi më i madh në jetën time

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...