Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë Kronika

U arrestua me Fjolla Morinën, lirohet sot biznesmeni kosovar

Pak ditë më parë bëri bujë arrestimi i Fjolla Morinës bashkë me shoferin e këngëtares dhe biznesmenin nga Kosova. Sot Gjykata e Kukësit vendosi lirimin e Fisnik Sylës dhe Fitim Mujit, pasi u kapën bashkë me dy ármë në makinë.

Mësohet se Prokuroria ka kërkuar arrest në burg por Gjykata ka vlerësuar se nuk ka prova të mjaftueshme për fajësinë e Sylës, ndërsa në armën e sekuestruar nuk ka gjurmë.

Më herët Gjykata ka lënë në masën e arrestit të shtëpisë këngëtaren, për shkak se duhej të kujdesej për fëmijët e saj të mitur, që i ka nga dy martesa të ndryshme.

Vetë Morina kishte dashur që shoferi i saj dhe biznesmeni Syla të mbeteshin jashtë kësaj ngjarje, duke thënë se pistoleta ishte e saj, dhe e kishte prej kohësh të harruar në çantë.

Ndërkohë që vetë këngëtarja tashmë është duke qendruar në masën e arrestit të shtëpisë në Kukës, në pritje të rivlerësimit të masës së sigurisë ndaj saj.

Përmes postimeve në rrjetet sociale, ajo ka hedhur poshtë zërat se ka qenë në një lidhje me biznesmenin Syla, për të cilin u shpreh se po i shkatërrohej familja nga këto thashetheme.

Postime të ngjashme

Fundjava në Kosovë me rrebeshe shiu, java e ardhshme me valë të nxehtit afrikan

Dafina Vidishiqi

Gjykimi ndaj Salih Mustafës në Hagë fillon më 15 shtator

Dafina Vidishiqi

Vasfije Krasniqi kërkon solidarizim për ta kundërshtuar dhunën seksuale në luftë

Dafina Vidishiqi

Asociacioni, a mund t’i tensionojë raportet Kosovë – SHBA?

Dafina Vidishiqi

Osmani e Erdogan bisedojnë për thellimin e bashkëpunimit mes Kosovës e Turqisë

Dafina Vidishiqi

Ky është shoferi i kamionit nga RMV, ku u sekuestruan 300 kg kokainë në Durrës

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...