U duk sikur asistim, Messi realizoi gol të jashtëzakonshëm me Argjentinën

Kombëtarja e Argjentinës ka shënuar fitore të rëndësishme kundër Kolumbisë në kualifikimet për Kupën e Botës “Katar 2022”.

 

Kampionët e Amerikës së Jugut fituan 3-0 ndaj kolumbianëve.

Lionel Messi ishte i pari që hapi serinë e golave kur po rrjedhte minuta e 38-të e përballjes.

Goli i yllit të Paris Saint-Germainit ishte diçka e paparë mëherët nga ai me fanellën e Argjentinës.

34-vjeçari vrapoi nga rreth mesi i fushës dhe goditi me të jashtmen e këmbës së tij të majtë.

Në plan të parë u duk sikur asistim për Nicolas Gonzalez i cili vrapoi drejt zonës.

Megjithatë, Gonzalez nuk pati fare kontakt me topin i cili kaloi portierin Muslera dhe u ndal në rrjetë.

Përveç Messit, golat e tjerë u shënuan nga Rodrigo de Paul dhe Lautaro Martinez.

Related posts

Formacionet zyrtare, Deçiç – Drita: Nuhiu nuk ndryshon asgjë

D V

Broja me plis të bardhë deklarohet për golin që i ngjalli shpresat e Shqipërisë

D V

Giroud: Ibrahimovici është shembull për të rinjtë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More