Agjencia Zhurnal.mk

U gjetën nëntë emigrantë në afërsi të Kratovës

Kratovë, 10 janar- Në afërsi të Kratovës, nëpunës të policisë dje kishin privuar nga liria një person, pasi në automobilin e tij ishin gjetur nëntë emigrantë pa dokumente.

“Gjatë ditës së djeshme rreth orës 20:00 në afërsi të Kratovës, nëpunës të policisë e kanë privuar nga liria D.S. (28) nga Bogdanci, për shkak të asaj se në rrugën rajonale Stracin-Kratovë, gjatë kontrollit të automjetit të tij “Audi A6″, me targa nacionale bullgare, ishin gjetur nëntë emigrantë pa dokumente, ndërsa sipas informatave të tyre, të gjithë nga Egjipti”, bëjnë të ditur nga MPB-ja.

Prej atje bëjnë të ditur se personi ishte arrestuar edhe pas dokumentimit të plotë të rastit kundër tij do të ngritet aktakuzë adekuate, përderisa emigrantët do të transferohen në Qendrën private të pranimit në Gjevgjeli dhe Qendrën e pranimit për të huaj “Gazi Babë” në Shkup

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

L E

Lajmet e fundit

Loading...