Agjencia Zhurnal.mk
Bota

U gjetën të përqafuar nën rrënoja, kush janë dy të rinjtë që humbën jetën nga tërmeti në Greqi

E gjithë Greqia ka mbajtur zi nga dje për dy fëmijët që u zhdukën në tërmetin në Samos. Përshkrimet e njerëzve të EMAK-ut që gjetën dy fëmijët, Arisin dhe Claire dhe u përkulën para imazhit të tyre, i ka tronditur të gjithë. Sipas dëshmive të banorëve, dy fëmijët kishin lënë shkollën dhe po ktheheshin në shtëpi kur kaluan në rrugën e ngushtë që përdornin pothuajse çdo ditë. Të njëjtat dëshmi sugjerojnë se në kohën e tërmetit, studenti 17-vjeçar përqafoi të dashurën e tij 15-vjeçare për ta mbrojtur, por pa imagjinuar se vdekja po priste mbi kokat e tyre.

Babai i Arisit tha se: “Unë e kuptova që diçka nuk shkonte kur ai nuk më mori telefonin. Ne filluam të kërkojmë. Unë raportoja dhe kërkoja fëmijët e mi, djali im ishte një reporter demoni”, tha z. Komninos, gazetar i Samos sot.

“Ata ishin dy fëmijë të dashur. Djali im ishte i lumtur që ishte me Claire. Ata u larguan të përqafuar. Ai e përqafoi atë edhe në momentin e fundit, ne u takuam me Kryeministrin, i cili shprehu ngushëllimet dhe mbështetjen e tij”, tha babai i Angelos.

Postime të ngjashme

Covid-19, Izraeli është shumë afër të arrijë imunitetin e tufës

S.B.

OBSH: COVID-19 nuk ka përfunduar

S.B.

Sulmuesi i xhamive në Zelandën e Re sfidon statusin e terroristit në gjykat

S.B.

Zbuten kufizimet në Itali, Milano nuk është më zonë e kuqe

S.B.

Erë me shpejtësi 170km në orë, cikloni shkakton dëme të mëdha në Australi

S.B.

Mbretëresha kryen detyrën e parë që nga vdekja e princit Philip

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...