Agjencia Zhurnal.mk
Bota

U kërkoi të vendosnin maskën, dy motrat godasin 27 herë me thikë rojën e sigurisë

Zhurnal Ads

Dy motra janë akuzuar për tentativë vrasje, pasi goditën me thikë një roje sigurie në një dyqan në Çikago, i cili u kishte kërkuar të vendosnin maskat dhe të përdornin dezinfektuesin.

Jessica Hill, 21 vjeç dhe Jayla Hill, 18 vjeç, e goditën rojën e sigurisë, 32 vjeç, 27 herë me thikë, ka thënë zëdhënësi i policisë Karie James.

Fillimisht, njëra nga motrat, Jayla, goditi me grusht rojën, ndërsa më pas, pretendohet se Jessica Hill nxori një thikë dhe nisi të godiste rojën, ka thënë James.

Pavarësisht plagëve të marra, 32-vjeçari arriti të mbajë motrat derisa të vinte policia. Ai u shtrua në spital në gjendje të rëndë shëndetësore.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

​SHBA do të imunizojnë 100 milionë njerëz në tremujorin e parë 2021

T E

Austria sërish në karantinë

S.B.

15 vitet e Angela Merkelit, si “perandoreshë” e Europës

T E

Tjetër incident në Francë, plagoset rëndë një tjetër prift

T E

Moska e shpalli vaksinën më të mirën, tre mjekë rusë infektohen me Covid-19 pas dozës së parë

S.B.

Bota sërish në izolim?! Koronavirusi i ri ‘mbërthen’ të gjitha vendet

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...