Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë TOP LAJM - KS

U largua nga seanca: “Hoti në takim virtual me Macronin”

Prishtinë, 19 nëntor, Zhurnal-ks – Zëvendëskryeministri Driton Selmanaj ka reaguar ndaj fjalimit të deputetit Uran Ismaili, i cili kritikoi largimin e Hotit nga seanca ku po diskutohet për të pagjeturit.

Selmanaj njoftoi se Hoti ‘ka takim virtual me presidentin Macron’.

“Normalisht që nuk pajtohem me të gjitha diskutimet me të deputetit që foli, është hera e dytë që në një periudhë shumë të shkurtër kemi ardhë me diskutu në Kuvend për këtë temë, qeveria është e gatshme sa herë të thirret të vijë të diskutojë. Por po ju informoj që Kryeministri është në takim virtual me presidentin Makron” ka thënë ai.

Postime të ngjashme

Haxhiu tregon se a do të konfiskohet edhe pasuria e qytetarëve

S.B.

Kosova regjistron 12 viktima dhe 494 të infektuar me koronavirus

S.B.

Vendos Qeveria, 60 milionë euro kredi për blerjen e vaksinave antiCOVID-19

S.B.

PSD-ja vendos flamurin e UÇK-së në oborrin e Presidencës

S.B.

Qeveria miraton koncept-dokumentin për konfiskimin e pasurisë së pajustifikueshme

S.B.

Osmani fton ish-presidentët në takim “për respektim të memories institucionale”

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...